Stor Sineklik Sistemi

Stor Sineklik Sitemi

stor sineklik

Kullanımı çok kolay olan, saklama sorunu olmayan, gerektiğinde açılıp içine toplanan stor sineklik, dış etkenlere fazla maruz kalmadığı için diğer sineklik türlerinden daha uzun ömürlüdür. Sabitlerde olduğu gibi çıkartma takma işlemi olmadığı için çok rahattır. Ahşap, alüminyum, pvc gibi her pencereye ve kapıya uyarlar. Stor sineklik yaylı bir makara üzerine telin sarılarak hareketi ile çalışır. Sinek teli, su ve güneşe dayanıklı plastik malzeme ile kaplanmıştır.

  • Üst gövdesi estetik görünümlü kasayla bütünlük sağlar.
  • Kitleme sistemi çocuklar tarafindan kolay açılmaz.
  • Yan raylar kalın fırçalı fitili sayesinde tülün çıkmasını önler.
  • Yeni kulplar ve kilit sistemiyle daha kolay açma kapama
  • Stor sineklik fren sistemi sayesinde yavaş yukarı hareket eder.

Kapı ve pencereler için farklı profillerle uygulanabilen menteşeli sistem, istenildiğinde yaylı menteşe kullanılarak otomatik  kapanma rahatlığıyla kullanım kolaylığını üst seviyeye çıkartmaktadır.

Menteşeli sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler;

A) Pencerelerinizin arkasında sinekliğinizin açılmasını engelleyecek panjur.demir parmaklık vs olmamalıdır.

B) Eğer yaptırmak istediğiniz pencereleriniz rüzgar alan tarafta ise rüzgar nedeniyle sinekliğiniz açık kalmamalıdır.Aksi halde açık kalan sinekliğiniz rüzgardan etkileneceği için çarpma yapıp menteşelerden kırılabilir.

C) Yüksek katlardada menteşeli sinekliğiniz rüzgardan etkileneceği için tercih etmemelisiniz.

D) Yaptıracağınız sinekliğiniz yola bakan tarafa yakın ise yine tercih etmemelisiniz,genelde sineklik malzemesi alüminyum malzemeden yapıldığından kötü niyetli kişiler menteşeli olduğu için kolayca menteşelerden çıkartabilir,yola yakın yerlerde tercih edeceğiniz sineklik türü stor veya pileli sineklik sistemi olmalıdır.stor ve pileli sineklik doğrudan pencerelere monte olduğundan kolayca sökülemez aynı zamanda vida yerlerinin kapaklı olması sökülmesini zorlaştırır.

Pileli Sineklik Uygulama Alanları

Pencereler,kapılar,sürme pencere ve kapılar,panjurlu pencere ve kapılar,demir parmaklı pencere ve kapılarda,yola bakan yakın pencerelerde, rüzgar alan yüksek katlarda,sinekliğinizi kullanmak istemediğinizde görmek istemediğiniz yerlerde

Dikkat edilmesi gerekenler; panjurlu pencereleriz varsa eğer pencere ve panjur arasındaki ara boşluğa dikkat edilmelidir.pencerelere yapışık panjurlarda stor veya pileli sistem yapılamaz,pileli ve stor sineklik yapılabilmesi için pencere ve panjur arasındaki ara mesafe en az 3 cm olmalıdır.