Fantasia Serisi

PVC Doğrama Fantasia Serisi

PVC Doğrama Fantasia Serisi

Pimapen Fantasia S-7500

75 mm genişliğinde ve 6 odacıklı tüm ana profilleri ile Pimapen’in zengin ürün yelpazesinde yer alan yeni ürünlerden biridir.

3’lü contalama sistemi ile ses, toz, hava ve su yalıtımında mükemmel performansıyla kullanıcılara konforu ve tasarrufu beraberinde sunmaktadır.

Üstün yalıtım özellikleri, her türlü iklim koşulunda sorunsuz kullanımını sağlar. Kasa – kanat yüksekliğinin 110 mm olması, tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekanlar oluşturulmasına olanak verir.

Sistemin Başlıca Özellikleri:

 • Ana profiller, 75 mm genişliğinde ve 6 odacıklıdır.
 • Kanat profili kendinden damlalıklıdır.
 • Kasa – kanat yüksekliği 110 mm ‘dir. Böylece cam oranı arttırılarak geniş görüş sağlanmaktadır.
 • Destek sacı odası geniş açıklıkları geçebilecek şekilde büyük bırakıldığından gerekli atalet momentine (statik mukavemete) sahip destek sacı kullanımına imkan verir.
 • İç – dış conta sistemine sahiptir.
 • Yuvarlak hatlı profil köşeleri ve cam çıtaları ile  estetik bir görünüme sahiptir.
 • Orta conta sayesinde ispanyolet sistemi nemden etkilenmez ve uzun ömürlü olur.
 • Kasa, kanat ve orta kayıt destek sacları ortaktır.
 1. Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahiptir. Bu sayede her türlü ismanyolet sistemi kolaylıkla uygulanabilir.
 2. İspanyolet sistem üreticileri tarafından çok yaygın olarak kullanılan ve rahat kilitleme imkanı sağlayan 13 mm kilitleme ölçüsüne göre tasarlanan kanat ve kilitli kapı profillerine sahiptir.
 3. S-7500 FANTASIA ısı iletkenlik katsayısı :

Uprofil = 1,3 W/m²K
Upencere = 1.16 W/m²K ‘dir.

1,1 W/m²K değerinde ısı iletkenlik katsayısına sahip cam ile beraber kullanıldığında

 

 

PVC Doğrama Fantasia Serisi

Kapalı mekanların ısıtılması ve soğutulmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, mekanın yapı elemanlarının ısı iletkenlik özelliğidir. Bina içi ısıtma ve soğutma veriminin yükseltilmesi için seçilecek en etkin yollardan biri tercihen “yalıtkan” malzemelere yönelik olmasıdır. PVC bu malzemelerden biridir. PVC`nin ısı iletkenlik katsayısı 0,13 kcal/mh C0 dir. Aynı tabloda metallerin yüksek düzeyde iletken bir malzeme olduğu ise çok açık bir şekilde görülmektedir. Bu nedenle Bayındırlık Bakanlığının, 30 Ekim 1981 tarihli yönetmenliği ile Türkiye çapında doğrama malzemesi olarak metal kullanımı kısıtlanmıştır. PVC Doğrama kullanıldığı zaman;

Pencerelerdeki ısı kaybı, ahşaba göre %33-35, normal alüminyum doğramaya göre ise %25-39 oranında azalmaktadır.
Kalorifer tesisatında özellikle radyatör dilimi ve grubu azalmakta, kazan küçülmekte, ısınma ve tesisat malzemeleri düşmektedir. Diğer malzemelerin çift camlı maxsimum ısı yalıtım değerleri ise tabloda görülmektedir.
Pvc Pencere Sisteminde Isıcam kullanıldığında ısı yalıtım değeri 2.5 W/m K. Olan bu değer çoğu Avrupa ülkesinde kabul edilen standart değerlerin üzerindedir.
Pvc Pencere Sisteminde ısı tasarrufu ise %46 dır