Panjur

panjur

Panjur sistemimiz, her türlü yapının kapı ve pencerelerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mevcut pencerenin kasa profiline, kepenk kasa profiline veya duvara kolayca monte edilebilir. Tek kanatlı, çift kanatlı, katlanır (üç-dört kanatlı) uygulamalar yapılabilmektedir. Lameller, dış bükey formları nedeniyle rüzgar yüküne karşı daha rijit davranabilmektedir. Zengin renk ve desen alternatifleri ile binaların cephelerine estetik bir görünüm kazandırırken ısı yalıtımı ve güneş ışığından koruduğu gibi güvenliği de arttırır. Boya bakım gerektirmez.

Kullanıldığı alanlarda güneşin fazla ısısına, soldurucu etkisine karşı koruma sağladığı gibi art niyetli tutumlara caydırıcı rol üstlenerek, hırsızlık ve gasp gibi olayların önüne de geçen Panjur Uygulamaları, pek çok alanın vazgeçilmez pencere aksesuarlarıdır.

Kullanım özelliklerine göre; manuel ve Motorlu Panjur olmak üzere iki kategoriye ayrılan Panjur Sistemleri, uzun ömürlü, dayanıklı ve kolay kullanım özellikleri ile binalara zenginlik katmaktadır.